Keramická ochrana na hliníková kola a její aplikace

Keramický ochranný povlak se po nanesení stane aktivní vrstvou na povrchu kola a chrání jej před nečistotami a drobnými škrábanci. Je odolný vůči teplu a chemikáliím, vydrží až dva roky a usnadní údržbu a čištění kol. Brzdový prach a jiné nečistoty se díky němu na povrchu kol neusazují a přípravek navíc silně odpuzuje vodu, která po umytí disků sama rychle steče.

Nepodceňte přípravu

Před nanesením keramického povlaku připravte povrch, aby povlak přilnul a dlouho fungoval. Nová kola vyčistěte čističem laku. Při aplikaci na používaná kola je pečlivě vyčistěte odstraňovačem polétavé rzi. Přípravek stačí nastříkat na povrch kol, nechat jej pár minut působit a opláchnout proudem vody. V případě silného znečištění použijte štěteček na kola. Následně použijte čistič laku, který povrch odmastí, připraví povrch pro keramický povlak a vytvoří silnější a trvanlivější vazbu. Čistič stačí nastříkat na plochu, nechat chvíli působit a setřít mikrovláknovou utěrkou.

Aplikace keramického povlaku

Kromě vhodného přípravku budete potřebovat utěrku z mikrovlákna a ochranné chemicky odolné rukavice. Keramický povlak nanesete pomocí aplikátorů na povrch kol. Nakapejte pár kapek na aplikátor a tím naneste keramiku na kolo. Plocha, na kterou jste povlak nanesli, zůstává vizuálně mokrá. Pak rozleštěte povrch mikrovláknovou utěrkou. Keramický povlak vytvrdne za pár hodin. Pro ještě větší účinnost a trvanlivost doporučujeme nanést na kola druhou vrstvu po několika hodinách.

Spotřeba přípravku

Obvykle vám stačí jedna lahvička na dvě vrstvy keramického povlaku na vnější i vnitřní stranu kol. Pro všechna běžná kola vám tedy vystačí balení 15 ml na 2 vrstvy nebo 2 sady alu kol. Pokud dodržíte správný postup přípravy povrchu a nanesení přípravku, tato keramická ochrana na kolech vydrží až 2 roky. Nemusíte pak stále kupovat čističe kol a údržba bude velice jednoduchá. Keramický povlak navíc odpuzuje špínu, na kolech se neusazuje brzdový prach, polétavá rez a další nečistoty.

Následná údržba

Při mytí auta stačí použít šampón a kola pouze opláchnout. Lak po aplikaci keramického povlaku silně odpuzuje vodu, která po opláchnutí steče z povrchu kol. Nepoužívejte pak proto na mytí kol agresivní čističe a odstraňovače polétavé rzi, které z laku odstraňují nejen vosk ale částečně i keramický povlak.