Jak vyčistit kožený volant

Kožený volant v autě vypadá skvěle a kůže je příjemná na dotek. Je však třeba myslet na pravidelnou péči o kožený povrch. Inspirujte se užitečnými radami pro správné čištění a údržbu koženého volantu, který musí čelit nečistotám a opotřebení. Díky tomu bude kožený volant dlouho vypadat jako nový a časem získá efektní patinu.

Potah na volant jako zdroj bakterií

Protože na volant neustále saháme zpocenýma a často ne zcela čistýma rukama, patří k nejvíce namáhaným místům a také k nejšpinavějším místům v autě. Nepodceňujte proto důležitost čistého a udržovaného potahu volantu. Kožený potah na volant v autě podpoří pohodlnou jízdu i celkový vzhled interiéru vozu. Abyste uvnitř podpořili zdravé prostředí, udržujte čistý volant bez bakterií.

Jak na správné čištění koženého potahu volantu

Čištění volantu z kůže provádějte několikrát do roka. Pro čištění koženého volantu se zaměřte na vhodné metody, které nepoškodí jeho povrch. U koženého povrchu se vyvarujte drhnutí a použití mýdlové vody. Použijte účinné a šetrné přípravky a pomůcky určené na kožené povrchy.

Účinné odstranění všech nečistot

Ulpělé a hluboce usazené nečistoty jako je pot, prach, mastnota a další špína jsou na volantu z kůže opravdu hodně viditelné. Pravidelné a účinné odstraňování všech nečistot je proto velmi důležité. Čistá kůže by měla mít matný vzhled. Pro šetrné vyčištění koženého volantu dodržte tyto kroky:

  • Na kartáček aplikujte čistič volantu

  • Jemnými a krouživými pohyby povrch volantu vyčistěte

  • Pro hůře dostupná místa a spáry použijte detailingový štětec

  • Zbytky přípravku setřete utěrkou z mikrovlákna v jednom směru

  • Pokud volant po vyčištění lepí, otřete jej navlhčenou utěrkou a utřete další utěrkou dosucha

  • Proveďte finální ošetření kondicionérem či ochranným prostředkem, který kůži vyživí, ochrání ji před vnějšími vlivy a prodlouží jí životnost, doporučujeme praktickou sadu na čištění kůže

Jak prodloužit životnost koženého volantu

Kromě pravidelné údržby myslete na preventivní opatření, která prodlouží životnost koženého volantu. Po vyčištění volantu použijte speciální přípravek pro ošetření kůže. Ten koženému volantu poskytne hydrofobní ochrannou bariéru, která účinně odpuzuje tekutiny a nečistoty, chrání kůži před zabarvením, například v zimě od rukavic, před nepříznivými vlivy UV záření a před vyblednutím od slunce. Ochranná vrstva se na volantu v pohodě udrží až po dobu 6 měsíců.