Koch-Chemie GmbH se stává novým vlastníkem společnosti LEDERZENTRUM GmbH

S platností od 19. října 2023 se společnost LEDERZENTRUM GmbH, známá svou produktovou značkou COLOURLOCK, stává součástí německého výrobce chemikálií Koch-Chemie GmbH. Akvizice je důležitým milníkem v historii společností, který posiluje pozici na trhu a umožňuje růst v dalších aplikačních segmentech.

Společnost LEDERZENTRUM byla založena v roce 1995 a celosvětově se etablovala jako renomovaná značka v kožedělném sektoru. Společnost se specializuje na výrobu přípravků na čištění, opravy a péči o kůži a na poskytování poradenství při jejich použití. Produktové portfolio je uváděno na trh pod značkou COLOURLOCK, která je známá zejména v automobilovém segmentu. Majitelé LEDERZENTRUM, Matthias Beuck a Lars Pickhardt, byli nyní konfrontováni s potřebou vysokých investic, aby byla společnost konkurenceschopná. Díky akvizici je Koch-Chemie připravena čelit těmto výzvám, protože LEDERZENTRUM zapadá do jádra značky a strategie růstu německé společnosti.

Koch-Chemie a LEDERZENTRUM jako odborníci ve svých příslušných zákaznických segmentech a domorodci na automobilovém trhu se vzájemně doplňují svými produktovými portfolii. LEDERZENTRUM odpovídá závazku Koch-Chemie k inovacím v souladu s vizí a posláním společnosti. Společnosti Koch-Chemie a LEDERZENTRUM proto dospěly k závěru, že akvizice je pro obě společnosti tím nejlepším rozhodnutím, jak pokračovat v generování růstu, inovací a intimity zákazníků.

Za více než 50 let se Koch-Chemie vyvinula v mezinárodní značku. Od června 2017 je společnost součástí mezinárodní skupiny Novarc Group, která podporuje Koch-Chemie v jejím růstu a expanzi. Se založením své první dceřiné společnosti v USA v roce 2020 Koch-Chemie aktivně pracuje na své globální přítomnosti. Koch-Chemie pokračuje v expanzi, pokud jde o personál a prostor ve svém sídle v Unně v Německu. Společnost nyní zaměstnává více než 140 lidí a 30 obchodních zástupců. Díky letitému výzkumu a úzké spolupráci s s náročnou klientelou jsme nyní mezi světovou špičkou.

O společnosti LEDERZENTRUM
Společnost LEDERZENTRUM GmbH byla založena v roce 1995 a specializuje se na výrobu čisticích prostředků na kůži, výrobků na opravu a péči o kůži a poradenství při jejich aplikaci. COLOURLOCK je značka pro produktovou řadu a má svůj původ na Novém Zélandu. Společnost LEDERZENTRUM se sídlem v německém Rosdorfu zaměstnává více než 50 lidí.

Po více než 20 letech se LEDERZENTRUM stalo celosvětově známou značkou v kožedělném sektoru. LEDERZENTRUM distribuuje svůj sortiment za hranice státu a má zahraniční zastoupení v mnoha zemích. Kožené předměty jsou vysoce ceněné a LEDERZENTRUM pomáhá zákazníkům mít z nich dlouhodobý požitek