TIPY A RADY

Co to jsou Aktivní pěny a jak se v nich vyznat?

Aktivní pěny jsou přípravky, které slouží k rozrušení a odstranění hrubých nečistot, ptačích exkrementů, hmyzu a dalších znečištění z vozidla. Díky aktivní pěně je ruční mytí šetrnější. Její předností je právě hustá pěna, která se stará o rozrušení znečištění.

Rozlišujeme dva základní druhy aktivních pěn:

Alkalickou aktivní pěnu a pH neutrální aktivní pěnu. Značné množství aktivních pěn se označuje za tzv. 2v1 aktivní pěnu se šamponem. Alkalické aktivní pěny mají silný mycí účinek, ale nejsou šetrné k voskům a konzervacím. Proto je vhodné používat alkalické aktivní pěny k mytí vozidel, které nejsou ochráněny voskem nebo k odmaštění vozidel před konzervací nebo voskováním. Naopak pH neutrální pěny jsou určeny na vozidla, která jsou chráněna keramickými ochranami, sealenty nebo vosky a jsou k nim maximálně šetrné a ani při opakovaném mytí ochrany neporušují.

Pro mytí aktivní pěnou budete potřebovat vysokotlaký mycí stroj ¨wapku¨ a pěnový injektor ¨pěnovač¨. Aktivní pěny jsou silné koncentráty a proto je důležité je zředit do pěnovače s vodou. Například náší pH neutrální pěnu Gentle Snow Foam nařeďte do pěnovače 1:20. To znamená do 1l láhve dáte 50 ml pěny a zbytek vody.

Alkalické aktivní pěny:

Alkalické aktivní pěny mají silný mycí účinek a z tohoto důvodu se velmi často používají k běžnému mytí vozidel, ale nejsou šetrné k voskům a konzervacím, proto je vhodné je používat k mytí vozidel, které nejsou ošetřeny vosky nebo konzervací. Alkalické aktivní pěny jsou často využívány k odmaštění vozidel před konzervací laku nebo před jeho voskováním.

pH neutrální aktivní pěny:

pH neutrální pěny jsou určeny pro mytí vozidel, která jsou chráněna keramickými ochranami, sealenty nebo vosky. Jsou k nim maximálně šetrné a s jejich mycím účinkem budete spokojeni. Předností pH neutrálních aktivních pěn je, že ani při opakovaném mytí neporušují ochranu laku, kterou tvoří právě vosky, sealanty a keramické ochrany.